Instagram Reklamları

Instagram Reklamları

Kullanıcılar, mobil cihazlarda harcadıkları 5 dakikadan 1’ini Facebook ya da Instagram’da geçiriyor!
Instagram; sahip olduğu aylık toplam 800 milyondan fazla aktif kullanıcı sayısı ile günümüzde görsel açıdan en etkili sosyal mecralardan biridir. Her gün milyonlarca insanın bolca zaman geçirdiği ve birçok markaya ait işletmenin kendini en iyi ifade edebileceği görsellere kolaylıkla erişebildiği, satın alma sürecine olan etkisi ile dijital gücünü hissettirdiği bir reklam verme aracı haline gelmiştir. Bu sosyal ağ kullanıcılarının %60’ı platformda satın almaya yönelik yeni ürünler keşfetmektedir. Kullanıcıların %75’i ise bir Instagram gönderisinden aldığı ilham ile harekete geçtiğini ve %70’i de işletme hesabını takip etmeye başladığını belirtmektedir.
Instagram reklamları kullanıcılarının takip ettiği hesaplara, kullandığı uygulamalara ve tıkladığı reklamlar gibi ilgi alanlarına göre erişim fırsatı sunuyor. Bununla beraber Tasarı Medya Instagram reklamlarında hedef kitlenizi belirlerken yaş, cinsiyet, coğrafi konum, diller, kullandıkları uygulama, tıkladıkları reklam ve takip ettikleri hesaplar gibi ilgi alanlarına göre erişim olanağı sağlıyor.
Instagram Reklam Çeşitleri:
  • Fotoğraf Reklamları,
  • Çoklu Fotoğraf Reklamları,
  • Hikaye Reklamları,
  • Video Reklamlar,
  • Uygulama Reklamları olarak çeşitlendirilebilir.
Dinamik ekibimiz ile işletmeniz ve ürünleriniz için en uygun görsel ile ilgi alanı ve takip ettiği hesaplara göre en doğru şekilde hedeflenmiş potansiyel müşterilerinizi belirleyebilir, onların Instagram akışında yer aldığınız reklamlar verebiliriz. Reklamınızda eklediğiniz harekete geçirme butona (call to action) tıklayarak Instagram hesabınıza ya da doğrudan web sitenize yönlendirebiliriz. Doğru hedef kitlenin sağladığı erişimler ile hem marka bilinirliğinizi arttırabilir hem de satışlarınızda görünür bir artış yakalayabiliriz.
Instagram’ın çoklu fotoğraf ekleme imkanı sayesinde tek bir reklamda 10 farklı görsel kullanarak potansiyel müşterilerinize değişik ürünlerinizi kolayca tanıtabiliriz. Kullanıcıların akışında karşılarına çıkacak reklamınızda bulunan video ve fotoğrafları kaydırarak hızlı bir şekilde ürünleriniz hakkında bilgiye sahip olabilirler!
Instagram’ın son gözdesi ve kullanıcılarının da fazlaca zaman geçirdiği hikayeler, potansiyel müşterilerinize yakın temas sağlamanız için en doğru adreslerden biri! Hesabında hikayeler arası geçiş yaparken kullanıcıların karşısına çıkardığınız Instagram reklamlarınızla kolayca istediğiniz URL’ye yönlendirebiliriz.
Instagram reklamlarında fotoğrafların yanı sıra kullanıcıları ses ve hareketliliğin gücü ile sürükleyici etkisi altına alan videolar, dijital platformun elinde tuttuğu en büyük güçlerden biridir. Kaliteli fotoğraf reklamlarınızda yakaladığımız başarınızı yaratıcı videolar ile taçlandıralım!
Instagram akışında yer alan uygulama reklamlarınızda kullanacağımız cezbedici görseller ile uygulamanızı öne çıkartarak sizin belirlediğiniz hedef kitleye gösterebiliriz. Bu görsellere eklenecek harekete geçirici bir buton ile de kullanıcılar direkt olarak uygulamanızın indirileceği sayfaya yönlendirebiliriz!
Sözün özü, doğru Instagram reklam kurguları ve doğru hedef kitleye ulaşma konusunda işletmeniz için hazırlanan reklamların sonuçları ile reklam verme sürecinizi kazançlı bir şekilde tamamlamak için daha fazla vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçin!